top of page

BIEŻĄCE WYDARZENIA

Hide and Seek
PROJEKT
poland-1500641 mój.png
CAŁA POLSKA

MODLI SIĘ
O DZIECI

JAK POWSTAŁ PROJEKT?

Ostatnie tygodnie maja i czerwca 2023 roku przyniosły nam szczególne wyzwanie. Spotkaliśmy się osobiście z tak masowym jak nigdy wcześniej zjawiskiem samobójstw, podejmowanych prób samobójczych lub myśli o tym wśród dzieci i młodzieży polskiej. Zawsze pomagaliśmy i byliśmy świadomi tego problemu. Znamy również przerażające statystyki, ale teraz jeszcze dotkliwiej doświadczyliśmy tego, jak silnie to zjawisko wkradło się w codzienność polskich rodzin, jak zatacza coraz szersze kręgi, dotyka coraz młodszych dzieci.

Słyszymy głos wielu, którzy alarmują.  Sami podejmujemy modlitwy lub spotkania z osobami, których to dotyczy i widzimy jak Bóg pomaga, jak odmienia losy, myślenie, jak ratuje. Jednak po jednej wygranej walce słyszymy o kolejnym przypadku, kolejnym i kolejnym.

Przyszedł ciężar i pytanie do Boga: „Co jeszcze można zrobić, aby zacząć wygrywać i powstrzymać to żniwo śmierci?”.

Wtedy pojawiła się myśl: „A co jeśli powstałoby całe Ciało Chrystusa w Polsce i każdego dnia choć jedna wspólnota stanęła w modlitwie i ochronie, przeszkadzając wrogowi danego dnia i nocy działać? Co jeśli wróg napotkałby armię pod sztandarem „Imienia Jezusa” i nie mógł zebrać żniwa? Co gdyby każdego dnia kto inny w Polsce wystawiał straż i zabronił w imieniu Jezusa  szatanowi zabijać i niszczyć zmieniając modlitwą, uwielbieniem i Słowem bieg wydarzeń?

To była odpowiedź. Dlatego tego dnia powstał plan, aby stworzyć kalendarz na cały rok, w którym wszyscy, którzy pragną dołączyć swój wkład  do „sztafety życia” mogli wybrać termin  i  być tymi, którzy danego dnia przejmują straż  dając odpór złu, zmieniając żniwo śmierci na żniwo życia.

Wierzymy, że kiedy połączymy siły i staniemy razem, te dwie proste duchowe zasady, o których mówił Jezus, są w stanie wiele zmienić:

  1. Mat 16,18 „Zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go”

  2. Mat 18,19   „Nadto powiadam wam, że jeśliby dwaj  z was na ziemi uzgodnili swe prośby o jakąkolwiek rzecz, otrzymają ją od Ojca mojego, który jest w niebie”.

 

Ze względu na masową skalę problemu wierzymy, że do modlitwy wkrótce dołączy znacznie więcej niż jedna wspólnota dziennie  pomnażając w ten sposób Boże zwycięstwa.

 

JAK MOŻNA DOŁĄCZYĆ?

I.

Na maila: modlitwaodzieci@gmail.com  prosimy przesłać zgłoszenie, podając:

1. Nazwę wspólnoty lub grupy (rodziców, nauczycieli itp.) oraz miasto

2. Termin: dzień, miesiąc, rok.

3. Adres mailowy oraz imię i nazwisko osoby zgłaszającej.

II.

Na podany adres mailowy prześlemy potwierdzenie.

Każdego dnia może oczywiście modlić się więcej wspólnot lub grup. Aby zachować zasadę codziennej walki duchowej, zachęcamy, aby w pierwszej kolejności wybierać najbliższe dni wolne. Jeśli nie ma takiej możliwości, proszę wybrać pasującą datę. Można dołączyć raz lub wielokrotnie.

III.

Ważne jest, aby dzień w którym zadeklarujecie swój udział, rzeczywiście był w pełni zadedykowany tej modlitwie i  ewentualnie uwielbieniu, a poświęcony czas nie krótszy niż godzina.

Z góry dziękujemy każdemu kto dołoży swoją cegiełkę do tej pracy. Niech Duch Święty potężnie działa przez każdego, kto stanie się częścią tej walki.

bottom of page